تبلیغات
دانش آموخته تكنولوژی جراحی - ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل(چاره ی ترمیم پوست شما)

دانش آموخته تكنولوژی جراحی

دانش آموخته تكنولوژی جراحی

ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل(چاره ی ترمیم پوست شما)

 ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل(چاره ی ترمیم پوست شما)

جوش ها و دمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود مخصوصا نباید به جوش های چرکی نزدیک بینی یا لب ها دست زد زیرا در این صورت میکروب ها و باکتری ها به طور مستقیم وارد جریان خون شده و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شوند.

باید دانست که یکی از علل پیدایش جوشها ،درست عمل نکردن کبد و غدد زیرپوستی می باشد برای رفع این مسئله به شما توصیه می شود که از جوشانده ریشه کاسنی و یا از آب کاهو استفاده نمایید زیرا هر دوی اینها سلولهای کبد را نوسازی می کنند و خون را اصلاح می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار موثر می باشند.

برای از بین بردن جوش های چرکی یا دمل می توان از یکی از ماسک های زیر استفاده کرد:

مقداری کلم سفید را ریز نموده و با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدای پوست صورت استفاده نمایید، این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشویید، این عمل را هر روز تکرار نمایید.

مقداری ریشه زنجبیل را در مقدار کمی آب جوش دم نموده تا عصاره ریشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره آنرا روی حرارت قرار داده(حدود ۲۰ دقیقه) سپس ریشه ها را از آب جدا نموده ، این عصاره برای از بین بردن جوش ها بسیار مناسب می باشد. جعفری را له کرده و له شده آن را با نمک و مقداری روغن زیتون مخلوط نموده و این ماسک را بر روی صورت قرار داده ، این عمل را باید قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشورید، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بین برود. اسفناج را پخته ، آن را له کرده و با سفیداب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه بمالید. این ماسک نیز باعث از بین رفتن جوش های جلدی می گردد.


شلغم را رنده کرده با مقداری لیموترش مخلوط نمایید حالا این مخلوط را بر روی صورت بمالید، این ماسک را حدود ۳۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید. استفاده از جوشانده گیاه بابا آدم نیز برای جوش های دوران نوجوانی و بهبودی آن بسیار موثر است.

۶۰ گرم برگ مو خشک شده را در یک لیتر آب سرد بریزید و آ نرا روی حرارت قرار دهید تا بجوشد، بعد از چند دقیقه جوشیدن ، آن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک قطعه ای پنبه به روی جوش های صورت خود بمالید . پماد صمغ کاج استعمال خارجی دارد و برای التیام جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن چهار جز بادام شیرین و چهارجزء صمغ را با هم مخلوط کرده، در روی حمام باری (ظرف پرازآب جوش مانند قوری چای بر روی کتری آب) گرم کرده و بعد یک جز موم عسل به آن بیافزایید. حالا پماد برای استعمال آماده است. پماد همیشه بهار جهت رفع دمل ها و جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن دو قاشق غذاخوری از آب برگ تازه گیاه را با ۵۰۰ گرم کره به خوبی مخلوط کرده، سپس پماد حاصل را مصرف نمایید.

کاه جو دو سر دارای ویتامین “a” می باشد و جوشانده غلیظ حاصل از این کاه را چنانچه برای شست و شوی پوست به کار ببرید، برای رفع جوش ها و بیماری های جلدی بسیار موثر می باشد. ضمادی که از آرد جو تهیه شده باشد چنانچه بر روی دمل قرار داده شود، باعث باز شدن و گشودن دمل می شود. عدس را چنانچه در سرکه بپزید و به صورت خمیری نرم بر روی قطعه پارچه ای گذاشته و به شکل ضماد در محل ورم های چرکی قرار دهند، باعث تحلیل آن می شود. کاهوی سوخته را به صورت گرد، چنانچه بر روی جوش ها و زخم ها بپاشند برای التیام جراحات و ترمیم آنها مفید است. اگر پیاز پخته شده و گرم را بر روی دمل قرار دهید موجب باز شدن آن می شود.


اگر محل جوش ها را با جوشانده غلیظ گل بابونه شست و شو دهید برای از بین رفتن جوش ها بسیار مفید است.مازو، پوست انار، گل ارمنی، صندل را کوبیده و با سرکه و گلاب آمیخته و بر روی جوش ها مالیده تا بهبودی حاصل شود. مازوی سبز و گوگرد ، از هر کدام دو مثقال بگیرید، ساییده در یک فنجان سرکه و نیم استکان گلاب حل کرده ، بر روی جوش ها بمالید تا از بین بروند.

سبوس جو با کرفس یا تخم کرفس را در سرکه جوشانده، صاف نموده و به صورت ماسک بر صورت خود بمالید. برای از بین بردن دمل باید تا سه روز، آب برگ خرفه یا تخم خرفه و اسفرزه را در گلاب ساییده با سفیده تخم مرغ به روی دمل بمالید تا بهبودی حاصل شود و اگر در آن ماده جمع شده باشد و می خواهید سر باز کند، دو عدد انجیر خشک یا تر را بجوشانید تا خوب نرم شود، مشتی مویز را هسته درآورده با آن بکوبید و سه مثقال خردل به آن اضافه کرده ، با هم بمالید و نیم گرم ضماد اندازید و یا سقز و انجیر را پخته و کوبیده روی دمل بگذارید و یا تخم مرو را کوبیده و با شیر و عسل استفاده کنید ، یا خمیر گندم را با کمی نمک و عسل و تخم کتان بکوبید، همراه روغن روی دمل بگذارید، یا آرد ذرت چهار جزء، شنبلیله ساییده یک جزء، صبر زرد نیم جز هر سه را در دوغ بپزید تا مثل خمیر شود و نیم گرم بیندازید (این دارو اثر قوی ترداشته) ، یا خمیر ترش ، تخم مرو، آهک آب ندیده با عسل و زرده تخم مرغ ضماد نمایید.

کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفید می باشد. جوش های سعفه (شیرینک) جوش هایی است سرخ، که در سر و صورت پدید می آید و گاه در تمام بدن می ریزد. این جوش ها در ابتدا جوش های ریز و محکم اند که متفرق ظاهر می شود و بعد بزرگتر و آبدارتر شده و چرکی از آنها به شکل عسل بیرون می آید و یا خشک و بی آب شبیه شوره بوده و پوست های سفید از آن جدا می شود، برای درمان باید زاج سیاه دو مثقال، اشنان ۵ مثقال را بکوبید و بپزیدو با سرکه آمیخته و سپس روی جوش ها بمالید و یا زردچوبه، پوست انار، مردار سنگ، حنا را ساییده با روغن گل سرخ، یا مغز قلم گاو بمالید. اگر جوش ها خشک شده باشد سرکه و نمک یا سرکه و آب صابون بمالید .


اگر جوش ها سفید بوده و بر صورت و پیشانی باشند و چون آنها را فشار دهید چیزی شبیه روغن از آن خارج شود، برای درمان بهتر است ابتدا صورت را با آردی که در آب حل شده یا پوست تخم مرغ سوزانده یا استخوان سوزانده که ساییده باشید خوب بشویید و سپس آرد باقلا را نرم ، خمیر کرده و بر روی آن بمالید(باقلا را کوفته و آرد کنید) و یا بیخ سوسن و خریق را مساوی گرفته، نرم کوفته با سرکه ضماد ساخته و بمالید.
گاه جوش های ریز سرخ با خارش زیاد در بدن پدیدار می شوند که آزارآنها چنان است که گویی خار فرو می رود. برای درمان باید حمام آب نیم گرم بروید و آب جوشانده بابونه و ناخنک و سبوس گندم بر بدن بمالید و یا سرکه و روغن کنجد یا نمک و سرکه و حنا بمالید و یا مازو و زردچوبه را کوبیده و با روغن کنجد و گلاب و سرکه بعد از حمام به پوست مالیده و بعد از یک ساعت با آب سرد و سبوس بشویید.

ضماد عدس پخته ،مخلوط با عسل، جوش ها و زخم ها و جوش های خارش دار و کهیر را التیام می بخشد. سیر ضدعفونی کننده پوست و درمان کننده اختلالات پوستی بوده و شست و شوی زخم ها و جوش های چرکی با آب سیر، سبب ضدعفونی و التیام آن می گردد.کمپرس با جوشانده زنجبیل شامی، خارش و جوش های عفونی را التیام می بخشد. پوست خردل سیاه، توام با سرکه درمان کننده جوش ها و کهیر ها می باشد. استفاده از ماسک توت فرنگی درمان کننده جوش ها و التهابات پوستی می باشد.

آب تره باعث درمان جوش ها و کهیر می گردد. ضماد بادام تلخ توام با سرکه موجب درمان جوش می گردد. مالش پوست با ضماد سرکه التهاب جوش های خارش دار را برطرف می کند. ضماد مخلوطی از آلو و سرکه، جوش های چرکی پوست را التیام می بخشد.

تذکر: اصولا بهترین مواد برای سلامتی پوست و عاری کردن آن از جوش ها ،مالیدن آب غوره و گلاب یا سرکه با روغن گل سرخ بر روی پوست می باشد. این افراد باید از مواد غذایی شور، شیرین،چرب و مقوی پرهیز کنند و بیشتر از ترشیجات استفاده نمایند و بهتر است که حمام گرم رفته و عرق نمایند .
ماسک های صورت در انواع مختلف هستند و برای مصارف متفاوت نظیر: پاک کننده، صاف کننده، و معطر و تازه کننده کاربرد دارند. نوع ماسکی که شما استفاده می کنید به نوع پوستتان بستگی دارد.
افرادی که دارای پوست های خشک هستند می توانند موارد زیر را امتحان کنند:
زرده ی تخم مرغ به همراه روغن زیتون و عسل گرم شده۴/۱ هویج له شده به همراه یک زده تخم مرغ۲/۱ آووکادو که در زرده ی تخم مرغ میکس شده باشد

چند گزینه ی مناسب برای پوست های چرب هم عبارتند از:
یک قاشق چایخوری خمیر ترش را با مقدار کمی شیر گرم مخلوط کنید و صبر کنید تا حالت پف کرده به خود بگیرد. برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید این کار را در حمامی که هوای گرم و مرطوبی دارد انجام دهید.
مقداری از گوجه فرنگی پوست گرفته را به صورت پوره در آورید، سپس مقداری پودر سیب زمینی به آن اضافه کنید، این دو ماده را با هم مخلوط کرده تا یک مایع خمیر مانند بدست آید.
سفیده ی تخم مرغ را با چند قطره لیمو ترش مخلوط کنید. این کار همچنین در برطرف کردن جوش های سر سیاه معجزه می کند.
خیار هم پوست را سفید می کند و هم می توانید از تکه های بریده شده آن بر روی چشم ها استفاده کنید تا هم از پف چشم ها کاسته شود و هم حلقه های مشکی دور چشم کمتر شوند.
پوست های چرب و لکه دار:
با ۴/۱ سیب، ۴/۱ هلو، ۴/۱ خیار، ۴ گرم صدف دریایی پودر شده و ۶ گرم آرد شروع کنید. میوه های را با هم مخلوط کرده و در بلندر بریزید تا محلول سسی شکلی بدست آورید، سپس پودرهای دیگر را به آن اضافه کرده و بهم بزنید.

یک ماسک فوق العاده برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست که حتی برای پوست های حساس نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد مخلوطی از آرد جو و عسل است. ( ۳ قاشق چایخوری از هر یک)
و برای آن دسته از افراد خوش شانس که دارای پوست های معمولی هستند (و یا حتی برای هر کسی که تمایل دارد از آن استفاده کند) ماسک شکلاتی صورت را امتحان کنید! این ماسک حساس یک مرطوب کننده ی عالی به شمار می رود و پوست صورت شما را مانند پوست کودکان نرم و لطیف می کند.
به این منظور باید:
۳/۱ پودر کاکائو
۳ قاشق سوپخوری خامه ی پر چرب
۲ قاشق چای خوری پنیر محلی
۴/۱ فنجان عسل
۳ قاشق چای خوری آرد جورا با هم مخلوط کنید و آنها را بر روی صورت خود بمالید. برای ۱۰ دقیقه دراز بکشید و سپس پوست صورت خود را با آب گرم بشویید. به طور باورنکردنی و با خوشمزگی تمام پوستتان تازه و شاداب می شود.
یکی از انواع ماسک ها که هم اثر بخشی بسیار بالایی دارد و هم می تواند برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار بگیرد، مخلوطی از عسل و تخم مرغ است. (سفیده ی تخم مرغ برای پوست های چرب و زرده ی تخم مرغ برای پوست خشک) و مقدار کمی روغن زیتون. این مواد را با هم مخلوط کرده و آنرا با کمک انگشت روی صورت بمالید و با نوک انگشتان به آرامی بر روی پوست ضربه های کوچکی وارد کنید تا به خوبی جذب شوند. پس از اینکه محلول را بر روی پست خود مالیدید، پوست خود را به آرامی ماساژ دهید. مجدداً این کار را تکرار کنید و لایه ی نازک دیگری را بر روی پوست مالیده و مجدداً ماساژ بدهید.
در تمام موارد باید محلول را بر روی پوست استعمال کرده و اجازه دهید تا به طور کامل بر روی پوستتان خشک شود.
به عنوان یک قاعده ی کلی باید همیشه به خاطر داشته باشید که نمی بایست برای مدت زمانی بیش از دو مرتبه در هفته از این ماسک ها استفاده کنید. همچنین باید سعی کنید که هر مرتبه محتویات آنرا عوض کنید. بد نیست که پیش از استعمال ماسک ابتدا آنرا تست کنید. به این منظور کمی از آن را به پشت گوش خود بزنید، ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس آنرا بشویید. اگر پس از ۲۴ ساعت پوست پشت گوشتان طبیعی بود، آنوقت می توانید از آن ماسک استفاده کنید.
بیشترین مصرف کنندگان ماسک های صورت را خانم ها تشکیل می دهند، اما آقایون نیز می توانند به اندازه ی خانم ها از مصرف آن لذت برده و از مزایای آن بهرمند شوند. • نظرات() 
 • http://viabiovit.com/viagra-and-marijuana.html
  سه شنبه 23 مرداد 1397 05:52 ق.ظ

  Really many of amazing tips!
  buy viagra online safe buy viagra online without prescription with overnight delivery buy viagra online without how do you buy viagra buy viagra online with a prescription uk sildenafil where to buy viagra for women viagra pharmacy viagra cheap viagra online pharmacy sildenafil generic uk
  produit pour la musculation
  سه شنبه 23 مرداد 1397 03:10 ق.ظ
  Your knowledge is very useful.
  http://babecolate.com/what-is-best-way-to-buy-cialis.html
  دوشنبه 22 مرداد 1397 09:34 ب.ظ

  Seriously plenty of helpful info!
  cialis 10 doctissimo acquisto online cialis cialis sale online cialis alternative order cialis from india cialis 10 doctissimo tadalafil 10 mg tadalafil 5mg free generic cialis only best offers 100mg cialis
  programme musculation prise de masse rapide
  دوشنبه 22 مرداد 1397 03:02 ب.ظ
  I benefit from checking your websites. Appreciate it!
  pillole dimagranti
  دوشنبه 22 مرداد 1397 02:08 ب.ظ
  Cool website you've got there.
  keo nha cai worldcup
  دوشنبه 22 مرداد 1397 12:40 ب.ظ
  The camera can make the brightest of scenes seem like it was taken during
  an eclipse. You don't have to invest in the greatest
  or heaviest tripod for private use. Painting is definitely
  an authentic gift due to the long life and utility.
  dieter som funkar snabbt
  دوشنبه 22 مرداد 1397 11:09 ق.ظ
  Keep up the good work and generating the group!
  tennessee finesse shirt
  جمعه 19 مرداد 1397 07:34 ب.ظ
  1956. I misplaced my mother in 1999. Failing is a good factor.
  camera ip keeper y2
  سه شنبه 16 مرداد 1397 08:43 ب.ظ
  I'm gone to tell my little brother, that he should also go to see this
  weblog on regular basis to take updated from latest news update.
  testogen
  پنجشنبه 11 مرداد 1397 11:01 ق.ظ
  I am in fact pleased to glance at this web
  site posts which consists of lots of valuable data,
  thanks for providing such information.
  918kiss hack product key
  دوشنبه 8 مرداد 1397 07:24 ب.ظ
  Hi there, justt wanted to mention, I loved this post. It
  was inspiring. Keep on posting!
  더킹카지노
  پنجشنبه 4 مرداد 1397 08:29 ق.ظ
  Usually, players hunt for websites which offer free games as free sites have numerous advantages
  in comparison to that regarding paid sites. Checking out several well-written reviews will
  be among the best approaches to do this.
  Different internet sites current many portions involving capital
  for being received by web-site signing up.
  m88.com
  سه شنبه 19 تیر 1397 05:36 ق.ظ
  Free PC options to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.

  They will shun jobs where there is no help to town involved.

  With the variety of el cheapo acoustic guitars being churned out nowadays you will probably need somebody
  you trust to assist you choose a guitar.
  essay writing service
  دوشنبه 18 تیر 1397 08:15 ق.ظ
  Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
  It will always be useful to read through content from other writers and use a little something from
  other websites.
  Fake Oakley Sunglasses
  چهارشنبه 13 تیر 1397 11:40 ب.ظ
  cheap oakleys Fake Oakley Sunglasses a aaaaa 68674
  트럼프카지노
  دوشنبه 11 تیر 1397 12:15 ب.ظ
  You can belong to a huge debt problem should you it and you will certainly go bankrupt.
  They also provide different types of bonuses on first sign up like no-deposit bonus, deposit
  bonus etc,. Players at Little Miss Bingo could also decide to play in local bingo rooms
  to make friends along with other players on the same site or opt instead to play inside networked rooms against
  other players about the Fun Bingo Network.
  훌라
  دوشنبه 11 تیر 1397 04:37 ق.ظ
  I would recommend tossing in some little 'stupid' wagers
  to keep them off of the scent like risky multiple bets.
  Making smart betting decisions through online casinos like High
  Noon Casino can assist you earn more chips that one could profit the real deal money.
  And, the top source can be said being through the sale of raffle ticket,
  bingo cards, and concessions.
  바둑이게임
  جمعه 1 تیر 1397 06:53 ب.ظ
  Nevertheless, the following advice can help individuals
  to avoid such fraud: . It boasts the greatest Jackpots in Europe with the most important Jackpot win of 161,653,000.

  When people choose to try out baccarat so that you can gamble, a lot of them prefer to learn the versions including using skill as a way to
  win.
  sex toysvibrators
  سه شنبه 29 خرداد 1397 09:59 ق.ظ
  cheap vibrators sex toysvibrators rgdgnh70367
  w88jin
  یکشنبه 20 خرداد 1397 11:18 ق.ظ
  Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see one of the most awe inspiring reality show series
  ever, called Front Sight Challenge. Warrior bands moved south
  and east towards rich pickings in the peoples whom that they traded with.
  Now you've taken that all-important first step and so are looking over this report about games and social media, you're in the unique and privideged position for being amongst a gaggle of pioneering
  entreprenuers who know concerning this and they are taking affirmative action.
  http://arizonaclassifieds.us/
  چهارشنبه 16 خرداد 1397 04:13 ب.ظ
  Hi, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam feedback?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything
  you can recommend? I get so much lately it's driving me
  crazy so any help is very much appreciated.
  wholesale jerseys
  چهارشنبه 16 خرداد 1397 01:46 ق.ظ
  Each one of us has a favorite jersey. http://www.gpemax.com/?option=com_k2 my heart was pounding all the time.
  I had fear all the time I couldn't explain," Ellis said.
  Cheap Jerseys from china wholesale nfl jerseys rwlyjy51322
  JUDI POKER DEPOSIT 10RB
  شنبه 12 خرداد 1397 08:38 ب.ظ
  I am not sure where you're getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.
  cheap nfl jerseys
  پنجشنبه 10 خرداد 1397 01:08 ب.ظ
  Does your blog have a contact page? I'm having trouble locating
  it but, I'd like to shoot you an email. I've got some recommendations for your blog you
  might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it improve
  over time.
  cheapjerseysofchina
  پنجشنبه 10 خرداد 1397 02:44 ق.ظ
  Add to it the range of skincare, fragrance, accessory,
  footwear, knitwear, denim, fine jewelry, swim wear and more, arriving in stores on a
  monthly basis giving you a chance to access all the fresh
  designs and models, a lot sooner than it used
  to be.
  Cheap Jerseys china cheapjerseysofchina hexoya40378
  http://w88vvn.com
  چهارشنبه 9 خرداد 1397 12:18 ق.ظ
  Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see probably the most awe inspiring reality
  show series ever, called Front Sight Challenge. They will
  shun jobs its keep isn't benefit to the city involved.
  With the number of el cheapo acoustic guitars being
  churned out nowadays you will likely need somebody you trust that will help you choose the first guitar.
  Generic cialis
  دوشنبه 7 خرداد 1397 08:35 ق.ظ

  With thanks! I like this.
  click here to buy cialis cialis 5 effetti collaterali non 5 mg cialis generici what is cialis cialis generika try it no rx cialis prezzo di cialis in bulgaria order cialis from india cialis online estudios de cialis genricos
  iPhone Cases sale
  شنبه 5 خرداد 1397 10:08 ق.ظ
  iphone 8 plus caseiPhone Cases sale vthvqh 60982
  small led display
  شنبه 5 خرداد 1397 06:36 ق.ظ
  When I originally left a comment I appear to have clicked on the -Notify
  me when new comments are added- checkbox and now whenever a
  comment is added I recieve 4 emails with the same comment.
  There has to be an easy method you are able to remove me from that service?
  Kudos!
  generic cialis
  دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 05:58 ق.ظ
  generic viagra [url=https://www.cheapviagra2013.com/]generic cialis[/url] jsvpoev61772
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


  نمایش نظرات 1 تا 30

  http://www.up.lianportal.com/images/04734904814806328121.gif

  دانش آموخته تكنولوژی جراحی

  یاربخت تکنولوژیست


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها