تبلیغات
دانش آموخته تكنولوژی جراحی - ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل(چاره ی ترمیم پوست شما)

دانش آموخته تكنولوژی جراحی

دانش آموخته تكنولوژی جراحی

 ماسک هایی برای برطرف کردن جوش های چرکی یا دمل(چاره ی ترمیم پوست شما)

جوش ها و دمل ها را نباید بدون دستکش لمس کرد زیرا این کار باعث گسترش عفونت می شود مخصوصا نباید به جوش های چرکی نزدیک بینی یا لب ها دست زد زیرا در این صورت میکروب ها و باکتری ها به طور مستقیم وارد جریان خون شده و باعث ایجاد انواع بیماری ها می شوند.

باید دانست که یکی از علل پیدایش جوشها ،درست عمل نکردن کبد و غدد زیرپوستی می باشد برای رفع این مسئله به شما توصیه می شود که از جوشانده ریشه کاسنی و یا از آب کاهو استفاده نمایید زیرا هر دوی اینها سلولهای کبد را نوسازی می کنند و خون را اصلاح می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار موثر می باشند.

برای از بین بردن جوش های چرکی یا دمل می توان از یکی از ماسک های زیر استفاده کرد:

مقداری کلم سفید را ریز نموده و با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدای پوست صورت استفاده نمایید، این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشویید، این عمل را هر روز تکرار نمایید.

مقداری ریشه زنجبیل را در مقدار کمی آب جوش دم نموده تا عصاره ریشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره آنرا روی حرارت قرار داده(حدود ۲۰ دقیقه) سپس ریشه ها را از آب جدا نموده ، این عصاره برای از بین بردن جوش ها بسیار مناسب می باشد. جعفری را له کرده و له شده آن را با نمک و مقداری روغن زیتون مخلوط نموده و این ماسک را بر روی صورت قرار داده ، این عمل را باید قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشورید، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بین برود. اسفناج را پخته ، آن را له کرده و با سفیداب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه بمالید. این ماسک نیز باعث از بین رفتن جوش های جلدی می گردد.


شلغم را رنده کرده با مقداری لیموترش مخلوط نمایید حالا این مخلوط را بر روی صورت بمالید، این ماسک را حدود ۳۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید. استفاده از جوشانده گیاه بابا آدم نیز برای جوش های دوران نوجوانی و بهبودی آن بسیار موثر است.

۶۰ گرم برگ مو خشک شده را در یک لیتر آب سرد بریزید و آ نرا روی حرارت قرار دهید تا بجوشد، بعد از چند دقیقه جوشیدن ، آن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک قطعه ای پنبه به روی جوش های صورت خود بمالید . پماد صمغ کاج استعمال خارجی دارد و برای التیام جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن چهار جز بادام شیرین و چهارجزء صمغ را با هم مخلوط کرده، در روی حمام باری (ظرف پرازآب جوش مانند قوری چای بر روی کتری آب) گرم کرده و بعد یک جز موم عسل به آن بیافزایید. حالا پماد برای استعمال آماده است. پماد همیشه بهار جهت رفع دمل ها و جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن دو قاشق غذاخوری از آب برگ تازه گیاه را با ۵۰۰ گرم کره به خوبی مخلوط کرده، سپس پماد حاصل را مصرف نمایید.

کاه جو دو سر دارای ویتامین “a” می باشد و جوشانده غلیظ حاصل از این کاه را چنانچه برای شست و شوی پوست به کار ببرید، برای رفع جوش ها و بیماری های جلدی بسیار موثر می باشد. ضمادی که از آرد جو تهیه شده باشد چنانچه بر روی دمل قرار داده شود، باعث باز شدن و گشودن دمل می شود. عدس را چنانچه در سرکه بپزید و به صورت خمیری نرم بر روی قطعه پارچه ای گذاشته و به شکل ضماد در محل ورم های چرکی قرار دهند، باعث تحلیل آن می شود. کاهوی سوخته را به صورت گرد، چنانچه بر روی جوش ها و زخم ها بپاشند برای التیام جراحات و ترمیم آنها مفید است. اگر پیاز پخته شده و گرم را بر روی دمل قرار دهید موجب باز شدن آن می شود.


اگر محل جوش ها را با جوشانده غلیظ گل بابونه شست و شو دهید برای از بین رفتن جوش ها بسیار مفید است.مازو، پوست انار، گل ارمنی، صندل را کوبیده و با سرکه و گلاب آمیخته و بر روی جوش ها مالیده تا بهبودی حاصل شود. مازوی سبز و گوگرد ، از هر کدام دو مثقال بگیرید، ساییده در یک فنجان سرکه و نیم استکان گلاب حل کرده ، بر روی جوش ها بمالید تا از بین بروند.

سبوس جو با کرفس یا تخم کرفس را در سرکه جوشانده، صاف نموده و به صورت ماسک بر صورت خود بمالید. برای از بین بردن دمل باید تا سه روز، آب برگ خرفه یا تخم خرفه و اسفرزه را در گلاب ساییده با سفیده تخم مرغ به روی دمل بمالید تا بهبودی حاصل شود و اگر در آن ماده جمع شده باشد و می خواهید سر باز کند، دو عدد انجیر خشک یا تر را بجوشانید تا خوب نرم شود، مشتی مویز را هسته درآورده با آن بکوبید و سه مثقال خردل به آن اضافه کرده ، با هم بمالید و نیم گرم ضماد اندازید و یا سقز و انجیر را پخته و کوبیده روی دمل بگذارید و یا تخم مرو را کوبیده و با شیر و عسل استفاده کنید ، یا خمیر گندم را با کمی نمک و عسل و تخم کتان بکوبید، همراه روغن روی دمل بگذارید، یا آرد ذرت چهار جزء، شنبلیله ساییده یک جزء، صبر زرد نیم جز هر سه را در دوغ بپزید تا مثل خمیر شود و نیم گرم بیندازید (این دارو اثر قوی ترداشته) ، یا خمیر ترش ، تخم مرو، آهک آب ندیده با عسل و زرده تخم مرغ ضماد نمایید.

کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفید می باشد. جوش های سعفه (شیرینک) جوش هایی است سرخ، که در سر و صورت پدید می آید و گاه در تمام بدن می ریزد. این جوش ها در ابتدا جوش های ریز و محکم اند که متفرق ظاهر می شود و بعد بزرگتر و آبدارتر شده و چرکی از آنها به شکل عسل بیرون می آید و یا خشک و بی آب شبیه شوره بوده و پوست های سفید از آن جدا می شود، برای درمان باید زاج سیاه دو مثقال، اشنان ۵ مثقال را بکوبید و بپزیدو با سرکه آمیخته و سپس روی جوش ها بمالید و یا زردچوبه، پوست انار، مردار سنگ، حنا را ساییده با روغن گل سرخ، یا مغز قلم گاو بمالید. اگر جوش ها خشک شده باشد سرکه و نمک یا سرکه و آب صابون بمالید .


اگر جوش ها سفید بوده و بر صورت و پیشانی باشند و چون آنها را فشار دهید چیزی شبیه روغن از آن خارج شود، برای درمان بهتر است ابتدا صورت را با آردی که در آب حل شده یا پوست تخم مرغ سوزانده یا استخوان سوزانده که ساییده باشید خوب بشویید و سپس آرد باقلا را نرم ، خمیر کرده و بر روی آن بمالید(باقلا را کوفته و آرد کنید) و یا بیخ سوسن و خریق را مساوی گرفته، نرم کوفته با سرکه ضماد ساخته و بمالید.
گاه جوش های ریز سرخ با خارش زیاد در بدن پدیدار می شوند که آزارآنها چنان است که گویی خار فرو می رود. برای درمان باید حمام آب نیم گرم بروید و آب جوشانده بابونه و ناخنک و سبوس گندم بر بدن بمالید و یا سرکه و روغن کنجد یا نمک و سرکه و حنا بمالید و یا مازو و زردچوبه را کوبیده و با روغن کنجد و گلاب و سرکه بعد از حمام به پوست مالیده و بعد از یک ساعت با آب سرد و سبوس بشویید.

ضماد عدس پخته ،مخلوط با عسل، جوش ها و زخم ها و جوش های خارش دار و کهیر را التیام می بخشد. سیر ضدعفونی کننده پوست و درمان کننده اختلالات پوستی بوده و شست و شوی زخم ها و جوش های چرکی با آب سیر، سبب ضدعفونی و التیام آن می گردد.کمپرس با جوشانده زنجبیل شامی، خارش و جوش های عفونی را التیام می بخشد. پوست خردل سیاه، توام با سرکه درمان کننده جوش ها و کهیر ها می باشد. استفاده از ماسک توت فرنگی درمان کننده جوش ها و التهابات پوستی می باشد.

آب تره باعث درمان جوش ها و کهیر می گردد. ضماد بادام تلخ توام با سرکه موجب درمان جوش می گردد. مالش پوست با ضماد سرکه التهاب جوش های خارش دار را برطرف می کند. ضماد مخلوطی از آلو و سرکه، جوش های چرکی پوست را التیام می بخشد.

تذکر: اصولا بهترین مواد برای سلامتی پوست و عاری کردن آن از جوش ها ،مالیدن آب غوره و گلاب یا سرکه با روغن گل سرخ بر روی پوست می باشد. این افراد باید از مواد غذایی شور، شیرین،چرب و مقوی پرهیز کنند و بیشتر از ترشیجات استفاده نمایند و بهتر است که حمام گرم رفته و عرق نمایند .
ماسک های صورت در انواع مختلف هستند و برای مصارف متفاوت نظیر: پاک کننده، صاف کننده، و معطر و تازه کننده کاربرد دارند. نوع ماسکی که شما استفاده می کنید به نوع پوستتان بستگی دارد.
افرادی که دارای پوست های خشک هستند می توانند موارد زیر را امتحان کنند:
زرده ی تخم مرغ به همراه روغن زیتون و عسل گرم شده۴/۱ هویج له شده به همراه یک زده تخم مرغ۲/۱ آووکادو که در زرده ی تخم مرغ میکس شده باشد

چند گزینه ی مناسب برای پوست های چرب هم عبارتند از:
یک قاشق چایخوری خمیر ترش را با مقدار کمی شیر گرم مخلوط کنید و صبر کنید تا حالت پف کرده به خود بگیرد. برای گرفتن بهترین نتیجه می توانید این کار را در حمامی که هوای گرم و مرطوبی دارد انجام دهید.
مقداری از گوجه فرنگی پوست گرفته را به صورت پوره در آورید، سپس مقداری پودر سیب زمینی به آن اضافه کنید، این دو ماده را با هم مخلوط کرده تا یک مایع خمیر مانند بدست آید.
سفیده ی تخم مرغ را با چند قطره لیمو ترش مخلوط کنید. این کار همچنین در برطرف کردن جوش های سر سیاه معجزه می کند.
خیار هم پوست را سفید می کند و هم می توانید از تکه های بریده شده آن بر روی چشم ها استفاده کنید تا هم از پف چشم ها کاسته شود و هم حلقه های مشکی دور چشم کمتر شوند.
پوست های چرب و لکه دار:
با ۴/۱ سیب، ۴/۱ هلو، ۴/۱ خیار، ۴ گرم صدف دریایی پودر شده و ۶ گرم آرد شروع کنید. میوه های را با هم مخلوط کرده و در بلندر بریزید تا محلول سسی شکلی بدست آورید، سپس پودرهای دیگر را به آن اضافه کرده و بهم بزنید.

یک ماسک فوق العاده برای مرطوب کردن و نرم کردن پوست که حتی برای پوست های حساس نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد مخلوطی از آرد جو و عسل است. ( ۳ قاشق چایخوری از هر یک)
و برای آن دسته از افراد خوش شانس که دارای پوست های معمولی هستند (و یا حتی برای هر کسی که تمایل دارد از آن استفاده کند) ماسک شکلاتی صورت را امتحان کنید! این ماسک حساس یک مرطوب کننده ی عالی به شمار می رود و پوست صورت شما را مانند پوست کودکان نرم و لطیف می کند.
به این منظور باید:
۳/۱ پودر کاکائو
۳ قاشق سوپخوری خامه ی پر چرب
۲ قاشق چای خوری پنیر محلی
۴/۱ فنجان عسل
۳ قاشق چای خوری آرد جورا با هم مخلوط کنید و آنها را بر روی صورت خود بمالید. برای ۱۰ دقیقه دراز بکشید و سپس پوست صورت خود را با آب گرم بشویید. به طور باورنکردنی و با خوشمزگی تمام پوستتان تازه و شاداب می شود.
یکی از انواع ماسک ها که هم اثر بخشی بسیار بالایی دارد و هم می تواند برای انواع مختلف پوست ها مورد استفاده قرار بگیرد، مخلوطی از عسل و تخم مرغ است. (سفیده ی تخم مرغ برای پوست های چرب و زرده ی تخم مرغ برای پوست خشک) و مقدار کمی روغن زیتون. این مواد را با هم مخلوط کرده و آنرا با کمک انگشت روی صورت بمالید و با نوک انگشتان به آرامی بر روی پوست ضربه های کوچکی وارد کنید تا به خوبی جذب شوند. پس از اینکه محلول را بر روی پست خود مالیدید، پوست خود را به آرامی ماساژ دهید. مجدداً این کار را تکرار کنید و لایه ی نازک دیگری را بر روی پوست مالیده و مجدداً ماساژ بدهید.
در تمام موارد باید محلول را بر روی پوست استعمال کرده و اجازه دهید تا به طور کامل بر روی پوستتان خشک شود.
به عنوان یک قاعده ی کلی باید همیشه به خاطر داشته باشید که نمی بایست برای مدت زمانی بیش از دو مرتبه در هفته از این ماسک ها استفاده کنید. همچنین باید سعی کنید که هر مرتبه محتویات آنرا عوض کنید. بد نیست که پیش از استعمال ماسک ابتدا آنرا تست کنید. به این منظور کمی از آن را به پشت گوش خود بزنید، ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس آنرا بشویید. اگر پس از ۲۴ ساعت پوست پشت گوشتان طبیعی بود، آنوقت می توانید از آن ماسک استفاده کنید.
بیشترین مصرف کنندگان ماسک های صورت را خانم ها تشکیل می دهند، اما آقایون نیز می توانند به اندازه ی خانم ها از مصرف آن لذت برده و از مزایای آن بهرمند شوند. • نظرات() 
 • new dietary guidelines
  دوشنبه 9 بهمن 1396 03:10 ق.ظ
  2. Do compound workouts in your weight routine.
  diets to lose weight fast
  پنجشنبه 5 بهمن 1396 08:41 ق.ظ
  Diets That Work. Dec 15, 2017. Success! That is no excuse.
  link 188bet
  چهارشنبه 4 بهمن 1396 08:51 ب.ظ
  You can even replace your chosen MP3 music with one of these to ensure if you live regarding the gym, you'll be able to still understand interesting points from the
  book or listen on the docs from perform which you must examine.
  You don't have to purchase the largest or heaviest
  tripod for private use. Painting is surely an authentic gift for the long
  life and utility.
  ryvacugokuqu.mihanblog.com
  یکشنبه 24 دی 1396 06:38 ق.ظ
  Now that you be familiar with video editing along with the what you require you are prepared to begin with the journey of amateur filmmaker to professional
  director. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. Here you'll be able to shop by theme or browse a whole array of themes if you're sill unsure on the to base the party.
  Johny Jackson
  سه شنبه 19 دی 1396 07:13 ق.ظ
  Woah! I'm really enjoying the template/theme of this blog.
  It's simple, yet effective. A lot of times it's tough to get that "perfect balance" between user friendliness and
  visual appearance. I must say you have done a fantastic job with this.
  In addition, the blog loads very fast for me on Internet explorer.
  Excellent Blog!
  twitter followers
  شنبه 16 دی 1396 02:01 ق.ظ
  Howdy! I know this is kind of off topic but I was wondering which
  blog platform are you using for this site?
  I'm getting tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at options for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
  Antoinette
  جمعه 8 دی 1396 12:30 ب.ظ
  Now that you learn about video editing and also the what you require you are to start out the journey of amateur filmmaker to professional director.
  " It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. Instead of enjoying karaoke parties, you can always make music and make your individual song, by plugging it into your TV sets.
  cam4 hack 2016 no survey
  چهارشنبه 22 آذر 1396 01:19 ق.ظ
  من نمی دانم اگر فقط من یا هر کس دیگری با سایت شما مشکل دارد.
  به نظر می رسد که برخی از متن نوشته شده در داخل شما
  محتوا در حال اجرا از روی صفحه نمایش است. لطفا شخص دیگری لطفا بازخورد خود را ارائه دهید و به من اطلاع دهید
  اگر این اتفاق هم برای آنها رخ دهد؟ این ممکن است با من مشکل باشد
  مرورگر اینترنت به دلیل اینکه من این را پیش از این داشتم.

  قدردانی آن
  188bet
  یکشنبه 19 آذر 1396 05:28 ب.ظ
  The art of ghazal singing has been able to entice millions throughout the globe.

  It took about a few months to master the language and the raucous, discordant (to my ears) "melody. Here it is possible to shop by theme or browse a whole array of themes if you're sill unsure on the to base the party.
  Claire
  جمعه 17 آذر 1396 12:07 ق.ظ
  Today, while I was at work, my cousin stole my apple ipad and tested
  to see if it can survive a forty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad
  is now destroyed and she has 83 views. I know this is totally off topic but I had to share
  it with someone!
  link m88
  چهارشنبه 15 آذر 1396 07:33 ب.ظ
  Free PC choices to Recycle and Phatmatik Pro:Loopdrive3 VSTABS.
  While online machines provide you with the players the opportunity to decide how much they choose
  to wager, these online video poker machine provide that same a feeling of strategizing and negotiations
  with oneself frequently yearned for by players who miss the land-based casinos.

  Technology is driving dynamic advertising into new areas this also brings from it
  some potential challenges, well not all companies can afford to pay
  thousands of pounds in electronic advertising, well the 2 options
  highlighted can provide exactly the same results with low investment of your energy and cash,
  so now any company from mechanics to dentists might have these of their guest waiting
  rooms.
  truy cap m88
  پنجشنبه 2 آذر 1396 11:01 ب.ظ
  Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot,
  wants you to see essentially the most awe inspiring reality show series ever, called Front
  Sight Challenge. While online machines provide the players the opportunity to choose how much they decide to wager, these online video poker machine
  provide that same a feeling of strategizing and negotiations with oneself frequently yearned for by players who miss the land-based
  casinos. The Open Video Project: This is site having a huge variety of digital video
  for sharing.
  link m88
  چهارشنبه 1 آذر 1396 08:57 ق.ظ
  Now that you find out about video editing as well as the things you need you are ready to begin with your way of amateur filmmaker to professional director.
  These guides enable you to practice when you are ready and still have the time for you to do so.
  You need a special connector typically referred to as a
  Fire wire or best known just as one IEEE 1394 high band connector.
  link 188bet
  دوشنبه 29 آبان 1396 06:45 ق.ظ
  Now that you be familiar with video editing along with the what you
  require you are prepared to begin with right onto
  your pathway of amateur filmmaker to professional director.
  It took about a couple of months to understand the words as well as the
  raucous, discordant (to my ears) "melody. You need a special connector typically called a Fire wire or best known being an IEEE 1394 high band connector.
  http://exidycachepe.mihanblog.com/post/28
  یکشنبه 28 آبان 1396 10:31 ق.ظ
  You can even replace your chosen MP3 music with these to make sure
  that if you are regarding the gym, you are able to still understand interesting points from your book or listen towards the docs from perform which you should examine.
  " It was President Theodore Roosevelt who had given it the category of White House in 1901. Painting is an authentic gift due to its endurance and utility.
  m88
  یکشنبه 28 آبان 1396 06:05 ق.ظ
  Many of these shows are situated in bigger cities like
  New York or Los Angeles, which means you arrive at travel free
  of charge when you get in to the finals. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the White House in 1901. You need a special connector typically known as a Fire wire or commonly known as just as one IEEE 1394 high band connector.
  http://bbs.shihe8.com
  جمعه 26 آبان 1396 11:39 ب.ظ
  The camera could make the brightest of scenes look
  like it turned out taken during an eclipse. These guides
  allow you to practice when you are ready and still have the time for it to do so.
  Here you are able to shop by theme or browse a whole selection of themes in case you are sill unsure about what to base the party.
  trace email
  پنجشنبه 25 آبان 1396 12:07 ق.ظ
  Well expressed certainly! .
  link 188bet
  دوشنبه 22 آبان 1396 07:49 ق.ظ
  Now that you find out about video editing as well as the what you
  require you are ready to start out your way of amateur filmmaker
  to professional director. " It was President Theodore Roosevelt who had given it the naming of White House in 1901. Instead of enjoying karaoke parties, you can always make music and create your own song, by plugging it in your TV sets.
  unexpected creampie
  پنجشنبه 18 آبان 1396 01:17 ق.ظ
  Spot on with this write-up, I actually feel this
  amazing site needs much more attention. I'll probably
  be back again to see more, thanks for the info!
  best medicare supplement plans
  پنجشنبه 11 آبان 1396 02:13 ق.ظ
  I need to to thank you for this great read!! I
  definitely loved every bit of it. I have got you bookmarked to check out new stuff you
  post…
  best psychic readings
  چهارشنبه 10 آبان 1396 11:17 ب.ظ
  سلام من وبلاگ خود را با استفاده از msn پیدا کردم. این یک مقاله بسیار خوب نوشته شده است.
  من مطمئن هستم که آن را نشانه گذاری کنم و دوباره به خواندن اطلاعات مفید شما دسترسی پیدا کنم.
  از پستتان ممنونم. من قطعا باز گشتم
  ask a psychic
  چهارشنبه 10 آبان 1396 10:14 ب.ظ
  من باید از تلاش شما برای نوشتن این سایت تشکر کنم.

  من واقعا امیدوارم که همان محتوای با کیفیت بالا را نیز بعد از آن مشاهده کنید.
  در حقیقت، توانایی های نوشتن خلاقیت من را به من انگیزه داد
  وب سایت خود را در حال حاضر؛؛)
  best psychic medium
  چهارشنبه 10 آبان 1396 08:32 ب.ظ
  سلام! من به سادگی می خواهم به شما یک شگفت انگیز بزرگ برای اطلاعات بزرگ شما
  اینجا در این پست هست من به زودی به وبسایت شما خواهم پرداخت.
  www.linux.ca
  یکشنبه 16 مهر 1396 01:12 ق.ظ
  Lee and Larry ϲherished their siхth birrhday ρarty. Eveen though
  they һave beеn twins, Momky and Daddy at alll times mqde certain they eacһ hadd a particular time.
  And with their birthdays coming in December, Mommy and Daddy additionally at all times made certain theіr birthdays
  had been special regardlеss that Cһristmas was pr᧐per across the corner.
  The social gatheering was so enjoyable with a clown ɑnd
  сake and songs and ցreatt presents from their budԁies and grandparents and uncle and aunts.
  It glideɗ by so fast butt before thyey knew it, everyone had
  ցone residence and it was tіme to clеan up and get ready for bed.
  psychic phone reading
  دوشنبه 20 شهریور 1396 07:59 ق.ظ
  WOW فقط آنچه که من دنبال آن بودم اینجا آمده است
  جستجو برای ناشناس
  free std testing near me
  دوشنبه 20 شهریور 1396 07:21 ق.ظ
  من واقعا از صاحب این وبسایت سپاسگذارم که این مقاله قابل توجه را در این مکان به اشتراک گذاشته است.
  cheap psychics
  دوشنبه 20 شهریور 1396 06:49 ق.ظ
  هیا من برای اولین بار اینجا هستم من این هیئت را پیدا کردم و پیدا کردم
  این واقعا مفید است و به من کمک زیادی کرد. من امیدوارم چیزی را به عقب برگردانم
  به دیگران کمک کن تا به من کمک کنی
  std testing near me
  دوشنبه 20 شهریور 1396 03:27 ق.ظ
  وبلاگ شگفت انگیز! آیا برای نویسندگان مشتاق نکاتی دارید؟
  من قصد دارم وبسایت خود را به زودی بسازم، اما کمی در مورد همه چیز گم شده ام.
  آیا شما پیشنهاد می کنید با یک پلت فرم رایگان مانند وردپرس شروع کنید یا برای پرداخت پرداخت کنید
  گزینه؟ گزینه های زیادی وجود دارد که من کاملا خسته ام
  .. هر توصیه ای قدردانی آن
  What do you do for a strained Achilles tendon?
  یکشنبه 15 مرداد 1396 01:13 ق.ظ
  Ahaa, its nice dialogue about this article here at this website, I
  have read all that, so now me also commenting at this place.
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر


  نمایش نظرات 1 تا 30

  http://www.up.lianportal.com/images/04734904814806328121.gif

  دانش آموخته تكنولوژی جراحی

  یاربخت تکنولوژیست


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها