دانش آموخته تكنولوژی جراحی

دانش آموخته تكنولوژی جراحی

لیان پرتال • نظرات() 
 • پیوند دست به مچ پای یک بیمار + تصاویر

  به گزارش سپید پوش : شغل های صنعتی خطرهای بسیاری دارند و افرادی که در آن مشغول هستند ممکن است هر لحظه دچار حادثه های سخت و شاید کشنده شوند. روزانه افراد مختلف در دنیا به خاطر شغل های صنعتی جان یا اندامی از بدنشان را از دست می دهند.


  10 نوامبر ماه گذشته “ژیاو وی” کارگر چینی، دچار حادثه ای ساخت شد و طی آن دست راستش قطع شد. این مرد در حال کار با یک ماشین خاص بود که ناگهان تیغه ماشین دست او را از ساق قطع کرد. این مرد پس از حادثه بیهوش شد و همکارانش او را به همراه دست بریده به بیمارستان رساندند.


  پزشکان بیمارستان “چانگدی” که با صحنه بسیار عجیبی روبرو شده بودند در حرکت جالب دست این مرد را به مچ پایش پیوند زدند تا رگ های درون آن زنده مانده و دست رشد خود را ادامه دهد. این کار باعث می شود تا دست زنده بماند و از بین نرود.
  چند روز پیش در حالی که یک ماه از حادثه می گذشت پزشکان شرایط بدنی “وی” را مناسب عملی دیگر دانسته و دست را بار دیگر به جای خود بازگرداندند. این عمل جراحی که نزدیک به 7 ساعت به طول انجامید، موفقیت آمیز بود و حالا دست راست این مرد سر جای خودش قرار دارد. • نظرات() 
 • جراحان غیر متخصص آرتروسکوپی در کشور
  دبیر انجمن علمی جراحی زانو و آرتروسکوپی هشدار داد:

  جراحى آرتروسکوپى و تعویض مفاصل توسط افراد غیر متخصص انجام میشود

  آرتروسکوپی باید در مراکزی انجام شود که تمام وسایل آرتروسکوپی در دسترس باشد، توسط افراد متبحر نگه داری شود و پرسنل درمانی مخصوص داشته باشد.

  به گزارش سینا نیوز، دکتر سهیل مهدیپور درباره وضعیت تجهیزات ارتوپدی نظیر آرتروسکوپی گفت:«بسیاری از بیمارستانها به خصوص در پایتخت این تجهیزات را دارند. امروز درمان بسیاری از بیماریها و آسیبهاى مفاصل که قبلا حتی با اعمال جراحی باز نیز قابل تشخیص نبود به کمک روشهاى آرتروسکوپیک انجام پذیر شده است.»وی با تاکید بر اینکه انجام دهندگان این اعمال جراحی باید حتما دوره آرتروسکوپی را گذرانده باشند، گفت:«آموزش آرتروسکوپى در همه جای دنیا به یک دوره تحصیلات تکمیلى نیاز دارد وبا توجه به زیاد بودن داوطلبان یادگیری این تکنیکها، یکی از اهداف کنگرهها آموزش و فراهم کردن شرایطی است که داوطلبین از طریق ارتباط با متخصصین و اساتید مربوطه داخلى یا خارجى، تکنیکها را در داخل ویا خارج از کشور و زیر نظر افراد متبحر فرا بگیرند.»وی خاطرنشان کرد:«آرتروسکوپی باید در مراکزی انجام شود که تمام وسایل آرتروسکوپی در دسترس باشد، توسط افراد متبحر نگه داری شود و پرسنل درمانی مخصوص داشته باشد.»مهدیپور اظهار تاسف کرد:«در واردات بسیاری از تجهیزاتی که برای درمان و جراحی هایى ضایعات ورزشی و یا تعویض مفاصل مورد استفاده قرار میگیرد، نظارت علمى کافی وجود ندارد و افراد غیر پزشک مثل تکنسین هاى اتاق عمل بواسطه آموزشهایی که در اتاق عمل دیدهاند این تجهیزات را بخصوص در شهرستانها براى بعضی از جراحان به کار میگیرند که علاوه بر خطرناک بودن جراحی برای بیمار، عوارض بسیاری از جمله استهلاک و فرسایش تجهیزات و تحمیل هزینه اقتصادى به بیمارستان را بر جای میگذارد.»این متخصص ارتوپدی با توصیه به اینکه وزارت بهداشت باید بر روى شرکتهای وارد کننده کنترل بیشترى را از نظر کیفیت تجهیزات وارداتى و قیمت گذارى اعمال نماید تا جنسى که کیفیت و بالطبع قیمت خرید کمترى داشته با همان قیمتى فروخته نشود که جنس با کیفیت بالا فروخته میشود. وى همچنین تاکید کرد با توجه به بالا بودن تعداد داوطلبان آموزش دوره هاى آرتروسکپى و جراحی هاى تعویض مفصل زانو وزارت بهداشت با کمک دانشگاهها و انجمن زانو و تعدادى از مراکز خصوصی واجدالشریط تمهیداتى را براى برگزارى دوره هاى تکمیلى کوتاه مدت در نظر بگیرد تا در کنار نظارت مستمر بر مراکز، شاهد جلوگیرى از عوارض انجام اعمال جراحی هاى حساس توسط افراد غیر متخصص باشیم.وى پیشنهاد داد که با استفاده از ظرفیت علمى انجمن زانو و دانشگاهها هرچه سریعتر به نابسامانى که در این حیطه وجود دارد رسیدگى شود وبا اعطاى قدرت اجرایى به انجمن در تعریف مراکز و افراد واجدالشرایط و تربیت نیروهاى تخصصى این امر میسر شود.وى افزود: با توجه به هزینه هاى گزافى که واردات این تجهیزات به اقتصاد کشور وارد مینماید، پیشنهاد میکنیم وزارت بهداشت ستادى را با تعامل با وزارت علوم در زمینه صنعت تولید تجهیزات پزشکى وبخصوص ارتوپدى و با کمک انجمن هاى مربوطه برپا نماید تا بتوانیم ضمن ایجاد فرصت هاى شغلى فراوان براى فارغ التحصیلان داخلى، از مصرف کننده صرف به تولیدکننده و از هزینه به درآمد برسیم.وى در خاتمه افزود:«معتقدیم که ظرفیت انسانى و علمى لازم جهت تحقق این امر کاملا وجود دارد و فقط به توجه و حمایت و اراده جدى مسوولین رده بالا براى ارتقاى این صنعت در داخل کشور نیازمى باشد.
  بر اساس این گزارش، سومین کنگره بین المللی انجمن علمی جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی از تاریخ ۱۵ تا ۱۸ بهمن ماه در مرکز همایشهای بین المللی جزیره کیش برگزار میشود.» • نظرات() 
 • تولید پودر استخوان ساز به دست محقق دانشگاه شهرکرد

  شهرکرد/ برای نخستین بار در جهان:

  برای نخستین بار در جهان، محقق دانشگاه شهرکرد، پودر استخوان ساز با منشاء حیوانی تولید کرد.

  به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شهرکرد:
  دکتر امین بی غم صادق؛ محقق دانشگاه شهرکرد، برای نخستین بار در جهان، موفق به ساخت پودر استخوان ساز با منشاء حیوانی شد.
  این محقق و دامپزشک دانشگاه شهرکرد گفت: پودر سطح رشد از جنین گاو تهیه و از استخوان های بلند جنین جداسازی و در صفحات رشد شناسایی و برش خورده و پودر استخوان ساز از آن تهیه شده است.
  دکتر بی غم صادق افزود: صفحات رشد قسمتی از استخوان حاوی سلول های سازنده عوامل رشد این بافت است.
  وی گفت: وجود دو پروتئین که در استخوان سازی در جنین نقش دارد، روی صفحات رشد جنین انسان ردیابی شده اند که تاثیرات پودر در آزمایشگاه دانشگاه شهرکرد بر روی شکستگی استخوان خرگوش آزمایش و با گروه شاهد مقایسه شد.
  این محقق دانشگاه افزود: بعد از 56 روز در مقایسه با هم، استخوان خرگوش ترمیم شده بود که در گروه شاهد هنوز عدم جوش خوردگی مشاهده می شد.
  به گفته دکتر بی غم صادق؛ قبلاً این پودر از اجساد انسانی تهیه می شد که امکان انتقال بیماری های خطرناکی نظیر هپاتیت و HIV ، هزینه زیاد ساخت پودر و ترمیم طولانی مدت شکستگی ها از معایب آن است.
  نتایج این پژوهش در مجلات تخصصی کشورهای انگلستان و کروواسی به چاپ رسیده و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد. • نظرات() 
 • تولید پد انعقادی خون با نام کول کلات

  نخستین بار در کشور؛

  تولید پد انعقادی خون با نام کول کلات

  مــحققان و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به تولید پد انعقادی خون با نام کول کلات (cool clot) شدند. این پد پس از سال ها تحقیق با ترکیب مجموعه ای از کانی هایی که در معادن کشور به وفور یافت می شود تولید شده است.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیر گروه فیزیک و مهندسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تولید کننده این پد گفت:
  این پد در اثر تماس با خون و جذب آب ، روند انعقاد خون و ایجاد لخته را سرعت می بخشد به گونه ای که در خونریزی های شدید حداکثر ظرف 3 دقیقه خون بند می آید.

  دکتر سید محمد جواد مرتضوی افزود: قیمت نمونه های خارجی این پد حداقل 500 دلار است که محصول تولیدی ما حدود یک پنجاهم قیمت آن محصولات است.

  معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: این محصول پس از 7 سال تحقیق و مطالعه برای اولین بار در کشور در شیراز تولید شده است.

  دکتر غلامرضا حاتم افزود: پس از کارآزمایی این پد روی مدل های حیوانی و دریافت مجوز اخلاق، در بیمارستان ترومای شیراز نیز برای بیماران استفاده شده که نتایج کاملا رضایت بخش بوده است.

  وی کاربرد این محصول را در بیمارستان ها، مراکز تروما، اورژانس و حوادثی نظیر زلزله برشمرد. • نظرات() 
 • «مرد فیلی چین» جراحی می شود

  یک مرد چینی برای برداشتن توموری به وزن 1.5 کیلوگرم که روی صورتش رشد کرده برای جراحی های بیشتر آماده می شود. به گزارش ایسنا، «هوانگ چونکای»، مرد 37 ساله اهل استان «هونان» که «مرد فیلی چین» نام گرفته از یک بیماری بسیار نادر ژنتیکی رنج می برد که موجب شده تومورهای ...
  یک مرد چینی برای برداشتن توموری به وزن 1.5 کیلوگرم که روی صورتش رشد کرده برای جراحیهای بیشتر آماده میشود.

  به گزارش ایسنا، «هوانگ چونکای»، مرد 37 ساله اهل استان «هونان» که «مرد فیلی چین» نام گرفته از یک بیماری بسیار نادر ژنتیکی رنج میبرد که موجب شده تومورهای بسیار بزرگی روی صورتش رشد کنند به طوری که شکل ظاهری صورتش کاملا از حالت طبیعی خارج شده است.  هوانگ که معتقد است وضعیت او نسبت به سایر افراد مبتلا به این بیماری وخیمتر است چهارشنبه هفته گذشته تحت یک سری عمل جراحی دیگر در بیمارستان «گوانگژو» قرار گرفت تا تومور موجود در گونه سمت چپش برداشته شود.

  اگرچه بسیاری از افراد مبتلا به این عارضه آن را از والدین خود به ارث میبرند، بیش از 50 درصد آنان بر اثر جهش ژنی پیش از تولد به این بیماری مبتلا میشوند.

  به رغم ظاهر وحشتناک این مرد، تومورهای موجود روی صورتش سرطانی نیست. اولین تومور در سن چهار سالگی روی صورت هوانگ ظاهر شد که با گذشت زمان بزرگتر شد.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلیمیل، به گفته پزشکان جراحیهای اخیر روی این مرد موفقیتآمیز بوده و لازم است چند عمل جراحی دیگر انجام شود تا وضعیت او تحت کنترل درآید. • نظرات()  • http://www.up.lianportal.com/images/04734904814806328121.gif

  دانش آموخته تكنولوژی جراحی

  یاربخت تکنولوژیست


  آخرین پست ها


  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

  اَبر برچسبها
  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic